MK GAISMA

Traipu tīrīšana

Traipi uz tīra dīvāna vai paklāja? Tas var gadīties ikvienam

Mēbeļu ražotāji savās instrukcijās attiecībā uz tīrīšanu uzsver: jo ātrāk traips tiks likvidēts, jo lielāka varbūtība, ka tas neatstās nekādas pēdas. Taču ir viens BET! Ja samērcējuši traipu ar drānu, jūs turpināt to berzt ar brīnumlīdzekli no lielveikala, ar katru minūti izredzes, ka jūsu neveiksmes gadījumā traipu tīrīšanas speciālists spēs iztīrīt traipu, tuvinās nullei.

Kāpēc tā?

Izlietai kafijai vai zupai ir atšķirīgs sastāvs, vai ne? Un šādiem traipiem paredzētajiem traipu tīrīšanas līdzekļiem arī ir atšķirīgs sastāvs. Tāpēc brīnumlīdzeklis var kļūt par „betona plāksni”, zem kuras traips paliks uz mūžīgiem laikiem. Nepareizi lietots traipu tīrīšanas līdzeklis kļūst par „cementu”, kas piesaista traipu materiālam. Un ko iesākt ar „nezināmas” izcelsmes traipiem?

Sadarbojoties ar viesmīlības nozares uzņēmumiem (viesnīcām un restorāniem), mums regulāri nākas saskarties ar šādiem traipiem. Traipu tīrīšanā ir noteikta secība, kādā drīkst izmantot dažādus traipu tīrītājus. Mūsu čemodāns ar traipu tīrīšanas līdzekļiem nav daudz mazāks par to čemodānu, ar kuru jūs kāpjat lidmašīnā.

Pašiem, mēģināt iztīrīt traipus, visbiežāk beidzas ar neveiksmi. Galvenais iemesls ir tas, ka jums nav profesionālo zināšanu un tehnoloģisko iespēju. Izmazgājot traipu, vairumā gadījumu paliks nesmuki orioli, vai traips paliks vienkārši gaišāks.