MK GAISMA

Paklāju tīrīšana

Paklāju tīrīšana: kādus ir visvieglāk tīrīt?

Jums jāpiekrīt, ka vairumam cilvēku, pērkot paklāju un to lietojot, šāds jautājums nerodas. Mums kā tīrīšanas speciālistiem, kas nodarbojas arī ar paklāju tīrīšanu, pietiek mirkli apskatīt paklāju, lai noteiktu, kā tas uzvedīsies tīrīšanas laikā. Cik grūti no tā būs iztīrīt traipus un vai tīrīšana notiks bez aizķeršanās. Neuzticaties mūsu vārdiem? Tad pastāstīsim jums sīkāk… Lai iztīrītu paklāju, nepietiek, ka protat rīkoties ar tīrīšanas tehniku. Svarīgāka ir izpratne gan par materiālu, no kura ir izgatavots paklājs, gan par materiālu, no kura ir izgatavota pamatne (paliktnis). 

Papildus pakalpojumi:

  • Traipu tīrīšana
  • Paklāju dezinfekcija , putekļu ērcītes likvidēšana
  • Paklāju tīrīšana no smakām un atsvaidzināšana
  • Paklāju aizsardzība pret netīrumiem

Kāpēc tīrīšanu uzticēt profesionāļiem? Piemērs no dzīves:

16. martā britu laikraksts „The Telegraph” ziņoja par atgadījumu Bekingemas pilī.

Uz nepilnu darba dienu noalgotais servisa dienesta darbinieks vedis ar ratiņiem kafiju un tēju. Ratiņu ritenis nolūzis, kafija un tēja izlijusi uz jaunā paklāja. Paklāju ieklāja pirms divām dienām, klāja to trīs dienas. Rezervē neatlika ne gabaliņa. Tas viss noticis gleznu galerijā, paklāja garums – 47 metri.

Raksta virsraksts vēsta: „Pasniedzot tēju, Bekingemas pils sulainis nodarījis jaunajam paklājam zaudējumus 60 000 mārciņu apmērā.” Padzēra tēju…

Taču turpmāk ir interesantākais. Personāls mēģināja pašu spēkiem tikt galā ar traipiem. Viņi – vēsta raksts – izdarīja nevis labāk, bet tikai sliktāk. Izplūkāja virskārtu un sabojāja paklāju. Bekingemas pils pārstāvis sacīja, ka traips uz paklāja palicis, bet profesionāļus viņi uzaicinājuši tikai pēc tam, kad personāla pūles izrādījās veltīgas, taču bijis jau par vēlu.

Paklāju „sabeidza” neprasmīgi mēģinājumi iztīrīt to.

 

Gadījumi no prakses

Gadījums no mūsu prakses. Tīrīšanai tika atvests paklājs. Tas izskatījās satriecoši. Bija skaidrs, ka paklājs nav rūpnieciski ražots. Paklāja otrā pusē bija izšūts kronis un uzraksti, kas vēstīja par dārgajiem materiāliem, no kuriem paklājs ir tapis. Iespaids gan no vienas, gan otras puses bija spēcīgs. Bet! Pievēršot uzmanību tam, ka paliktnis ir pielīmēts paklājam diezgan pavirši, sākām pētīt traipus, kuru dēļ paklājs tika atdots tīrīšanai. Turklāt ļoti svarīgi bija arī tas, ka paklājs tika lietots plašā vannas istabā. Izrādījās, ka traipi patiesībā ir līme no paliktņa, kas izspiedusies, paklājam nokļūstot mitrumā, un nosmērējusi paklāju. Tīrīt to nedrīkstēja, un arī no līmes nekādi nevarēja atbrīvoties. Bija viena laba ziņa, ka ir saglabājušies čeki par paklāja pirkumu. Esam pārliecināti, ka paklāja saimniekiem šī situācija atrisinājās veiksmīgi.

Cits gadījums no prakses. Mūsu klientam ģenerāltīrīšanas laikā bija jāiztīra arī paklāju segums. Tas bija ļoti skaists un dabisks klājums. Bet! Pēc mūsu speciālista veiktā testa noskaidrojās, ka paklāju segums nav drošs pret mitrumu un parasta mitrā tīrīšana paklāju padarīs nelīdzenu un grubuļainu. Protams, pasūtītājs mums noticēja tikai pēc neliela eksperimenta, kas tika veikts, testējot segumu nemanāmā vietā. Un pat šajā situācijā nav dizainera vainas. Paklāja sastāva pamatā ir augs, no kura gatavo virves ‒ tas ir izturīgs un atgrūž putekļus. Bet šāds izstrādājums neizskatītos labi bez papildu šķiedrām tā sastāvā. Tā, lūk, tapa paklājs, kurš ir ideāls sausajai tīrīšanai. Bet iztīrīt no tā traipus nav iespējams.                          

Un pēdējais gadījums no prakses šim rakstam. Mēs pieņēmām tīrīšanai vairākus paklājus. Paklāju saimniece minēja, ka vienu paklāju baidās nodot tīrīšanai, jo tas ir izgatavots pēc pasūtījuma īpaši viņai. Pārbaudot paklāja krāsas noturību, mūsu speciālists apstiprināja, ka krāsas paklājam ir izgatavotas no dabiskiem komponentiem (ogām) un ja šādu paklāju mazgās ar ūdeni, paliks tikai viens daudzkrāsains traips. Bet mūsu uzņēmumam ir tehnoloģijas, kas ļauj iztīrīt arī paklāju ar nenoturīgām krāsām. Un šo paklāju mēs veiksmīgi iztīrījām.

Šo visu mēs pastāstījām, lai mūsu klienti zinātu, ka mēs nemazgājam paklājus konveijerā, bet tīrām un katram paklājam mums ir atsevišķa pieeja.

Un atbildēsim uz jautājumu, kādus paklājus ir vieglāk tīrīt. Vieglāk var iztīrīt paklājus, kuri tiek tīrīti, ņemot vērā paklāja izgatavošanai izmantotā materiāla īpašības. Šāda veida tīrīšana paklāja kalpošanas laiku pagarinās, nevis saīsinās.