MK GAISMA

Kāpēc mājās ir nepieciešams vilnas paklājs?

Daži vārdi par to, kāpēc mēs, nodarbojoties ar paklāju tīrīšanu un kāpēc, esam pievērsušies šim jautājumam. Apmācību laikā par paklāju tīrīšanu un kopšanu mēs uzzinājām daudz interesantu faktu par materiāliem, no kuriem tiek izgatavoti paklāji, kā arī šo materiālu pārsteidzošajām īpašībām.

Viņas augstība Vilna Tieši tā – ar lielo burtu un patiesu cieņu. Cik jauki ir apzināties, ka ne tikai cilvēki, bet arī interjera priekšmeti spēj par mums rūpēties! Mēs visi labi zinām, ka apkures laikā gaiss telpās kļūst sausāks. Mēs to jūtam paši un redzam, ka sausais gaiss nepatīk arī telpaugiem. Mēs pat iegādājamies gaisa mitrinātājus, aparātus, kas pārveido ūdeni tvaikā. Taču mēs nenojaušam, ka vilnas paklājs var būt daudz noderīgāks, jo „strādā” divos virzienos: normalizējot gaisa mitrumu telpā, proti, tas uzsūc mitrumu, ja gaisa mitrums ir augsts, bet, ja mitruma līmenis telpā kļūst pārāk zems – izdala to. Mēs staigājam pa savu mājokli, to nemaz nemanot. 

Un tā nav vienīgā brīnumainā paklāju īpašība. Visu, kas iekļūst mūsu mājoklī pa atvērtu logu, piemēram, izplūdes gāzes, vilna arī uzsūc sevī, taču vairs neatdod. Lūk, kāds dabīgs gaisa attīrītājs!

Vēl viena brīnišķīga vilnas īpašība ir tā, ka no visiem materiāliem mūsu mājoklī, vilna visretāk izraisa alerģiskas reakcijas.

Tabulā ir attēloti Zviedrijā veiktā pētījuma rezultāti, proti, jo vairāk izmantoti paklāji, jo mazāk alerģiju bija cilvēkiem. Ne koks, ne papīrs, no kā izgatavotas tapetes, par jums nerūpēsies tā, kā to darīs vilnas paklājs.

“Galvenie vilnas paklāja tīrīšanas paņēmieni ir sausā tīrīšana (putekļsūcējs) un ātra traipu likvidēšana”

Un vēl daži vārdi par vilnas paklāju kopšanu. Galvenie vilnas paklāja tīrīšanas paņēmieni ir sausā tīrīšana (putekļsūcējs) un ātra traipu likvidēšana. Ja jūsu paklājam ir nepieciešama ķīmiskā tīrīšana, uzticiet to mums! Ja jūs vēlaties uzzināt vairāk par Viņas augstību Vilnu – jautājiet mums. Mēs zinām gan, kā pareizi iztīrīt vilnas paklāju, gan kā un ar ko likvidēt traipus vilnas paklājā.

Ar jūsu rūpēm un mūsu tīrīšanu jūsu paklājs kalpos ilgi.