MK GAISMA

Ādas mēbeles : tīrīšana un kopšana

Ādas mēbeles : tīrīšana un kopšana, padomi no “MK GAISMA”

Jau gadu desmitiem ādas mēbeles atrodas uz īpaša goda pjedestāla. Tās tiek uzskatītas par greznības, izsmalcinātības un labas gaumes paraugu, tāpēc, iegādājoties ērtu ādas dīvānu, jūs pārvērtīsiet savas viesistabas stilu un uzlabosiet statusu. Taču ādas mēbeļu lietošanai ir savas īpatnības, kas, pērkot mēbeles, jāņem vērā. Īpaša kopšana un tīrīšana ar speciāliem līdzekļiem, regulāra mitrināšana, mēbeļu aizsargāšana no karstuma un saules, kā arī mājdzīvniekiem ar asiem nagiem – tās nebūt nav visas mīksto ādas mēbeļu lietošanas nianses. 

1. Siltums, aukstums un saulesstari. Dabiskā āda ātri reaģē uz temperatūras maiņu. Lielā karstumā ādas izstrādājumi izžūst un var zaudēt formu, savukārt aukstumā āda sāk plaisāt. Ilgi atrodoties atklātā saulē, āda izbalē, zaudējot labo izskatu, tāpēc ādas mēbeles jānovieto iesējami tālu no sildierīcēm, kā arī jāsargā no tiešu saulesstaru iedarbības. .

Uz ko, jāpievērš uzmanība ,lai ādas dīvāns vai krēsls kalpotu ilgu:

1. Siltums, aukstums un saulesstari.

Dabiskā āda ātri reaģē uz temperatūras maiņu. Lielā karstumā ādas izstrādājumi izžūst un var zaudēt formu, savukārt aukstumā āda sāk plaisāt. Ilgi atrodoties atklātā saulē, āda izbalē, zaudējot labo izskatu, tāpēc ādas mēbeles jānovieto iesējami tālu no sildierīcēm, kā arī jāsargā no tiešu saulesstaru iedarbības.

2. Dzīvnieki.

Svarīgs faktors, kam būtu jāpievērš uzmanība, ir mājdzīvnieki, kuru asie nagi var sabojāt ādas izstrādājumus. Ja izbalējušu ādu vēl var nokrāsot, tad āda, kuru ir saplēsis kaķis vai suns, nav atjaunojama.

3. Mitrums.

Lai ādas mēbeles ilgi atrastos labā stāvoklī, tām jāatrodas telpās ar pietiekamu mitruma līmeni. Izmantojiet telpās gaisa mitrinātājus, kā arī parastos ūdens izsmidzinātājus, tā labvēlīgi ietekmējot ne tikai ādas izstrādājumus, bet arī mājokļa saimnieku veselību.

4. Tīrīšana.

Ādas mēbeles ir aizliegts mazgāt ar ūdeni un parastajām ziepēm – tās zaudēs formu un krāsu. Periodiski izmantojiet sauso tīrīšanu ar sukām un nedaudz mitru drānu, noderēs arī putekļsūcējs ar īpašām opcijām. Ādas izstrādājumu tīrīšanai ir pieejami arī speciāli līdzekļi, kas nesatur ziepes.

5. Mitrināšana.

Vismaz reizi gadā pēc rūpīgas tīrīšanas ir vēlams pārklāt ādas mēbeļu virsmu ar krēmu vai gelu ādas kopšanai, tā piešķirot izstrādājumam spīdumu, mitrinot ādu un padarot to izturīgāku. 

Pirms tīrīšanas

Pēc tīrīšanas