MK GAISMA

Žalūziju tīrīšanas īpašibas

Izgatavotāji un ražotāji piedāvā dažāda veida un formas žalūzijas. Žalūzijas mēs iegādājamies ne tikai lai aizsargātu telpu no saules stariem, bet arī kā interjera priekšmetu. Pēc kāda laika žalūzijas kļūst putekļainas un netīras, tādēļ lai neturētu žalūzijas aizvērtas, tās ir jāiztīra. Vienmēr ir jautājums, vai izmazgāt veļas mašīnā vai nodot tīrīšanā ķīmiskajā tīrītavā. Izvērtēsim žalūziju tīrīšanas veidu plusus un mīnusus.

Biežāk sastopamās žalūzijas veidi:

  • vertikālās žalūzijas,
  • rullo (rullona) žalūzijas,
  • romiešu žalūzijas.

Vertikālās žalūzijas:

daudziem asociējas ar ofisa interjera priekšmetu. Izgatavotāji piedāvā ļoti plašu šo žalūziju klāstu, kas sastopamas arī mājās un dzīvokļos. Ko lai labāk izvēlas: mazgāšanu veļas mašīnā vai ķīmisko tīrīšanu? Kas notiek ar žalūzijām, kad tās ielikt veļas mašīnā? Ja saslapināsiet lameli (par lameli sauc vertikālās žalūzijas vienu loksni), tad pēc saslapināšanas tā zaudē savu stingrību un kļūst līdzīga papīram. Lai gan pēc izžūšanas lamele mēdz atgūt stingrību, tomēr jāņem vērā, kāda žalūziju deformācija notiek veļas mašīna griešanās laikā. Žalūzijas var kļūt viļņveidīgas vai savērpties trubiņā. Ja lamelēs ir saņurcītas, vai ir caurumi, tas nozīmē, ka šādas žalūzijas jau mazgājuši vairākas reizes.

Kādu tīrīšanu piedāvājam mēs? Ar tīrīšanas iekārtu, kas speciāli izgatavota vertikālo žalūziju tīrīšanai.Katrs tīrīšanas etaps tiek kontrolēts un nav riska, kā ar mazgāšanu veļas mašīnā. Žalūzijām nav nekādas deformācijas un tās nav saplēstas. Rezultāts vienmēr ir tīras žalūzijas bez deformācijas.

Rullo žalūzijas:

Šādām žalūzijām ir tikai viens variants – atdot ķīmiskajā tīrīšanā. Rullona žalūzijas tīrīšanas procesā netiek izjauktas. Materiāls, no kā tiek izgatavotas rullona žalūzijas, nav paredzēts mazgāšanai veļas mašīnā. Mēs tīrām rullona žalūzijas tādā pat veidā, kā vertikālas žalūzijas. Jums tikai jānoāķē tās no stiprinājumiem un jāatved pie mums uz tīrīšanu.