MK GAISMA

Paklājs bērnu istabā- kā izvēlēties?

Mazuļa nākšana pasaulē ir svarīgs notikums, kuram vecāki gatavojas ar īpašu rūpību un pedantismu

Pamatīgi tiek sagatavota arī bērnistaba. Un tad rodas pamatots jautājums – vai bērnistabā ir vajadzīgs paklājs, vai arī tas negatīvi ietekmēs mazuļa veselību un tikai krās netīrumus? Ja dažus pirmos mēnešus īpašas vajadzības pēc paklāja nav, tad brīdī, kad bērns sāk spert pirmos solīšus, paklājs kļūst par bērnistabas interjera neatņemamu daļu. Ja esat nolēmuši iekārtot bērnistabu, paklāja iegāde būs pareizais risinājums. Unikālas krāsas un augsta kvalitāte garantēs, ka paklājs neapdraudēs jūsu mazuļa veselību. dienās ir pieejams daudzveidīgs paklāju klāsts, kas atšķiras ar izgatavošanas metodi, materiālu un pamatni, pie kuras piestiprina plūksnas. Paklājus parasti izgatavo no dabiskas, sintētiskas vai kombinētas šķiedras. .

Mūsu tīrīšanas līdzekļi ir nekaitīgi jūsu bērniem.

Dabiskie paklāji tiek izgatavoti no kokvilnas, lina un vilnas, savukārt sintētiskie – no polipropilēna, poliestera, akrila, dekolana un pan-pas. Labākais risinājums bērnistabai, protams, ir vilnas paklājs. Tieši vilnas paklāji ir pietiekami silti, ērti un maigi. Vēlams, lai to plūksnas būtu īsas, jo garās plūksnās var pazust rotaļlietas.

Šādi paklāji ir videi nekaitīgi, ar labu siltuma vadītspēju, izturīgi, ilgmūžīgi un plūksnas ir pietiekami elastīgas. Par alternatīvu var kalpot viskozes paklāji, kas ir lēti, turklāt tos ir viegli tīrīt un kopt. Viskoze faktiski ir uzskatāma par dabisku materiālu, jo tiek ražota no koksnes, lai gan mākslīgā ceļā. Viskozes paklāji ir gludi un maigi. Tie ir lētāki par vilnas paklājiem, taču nav tik izturīgi. Kaut gan 6‒8 gadu kalpošanas laiku ir grūti nosaukt par īslaicīgu.